LONDON A WALES 22. 9. – 27. 9. 2019

Již 9. rok je naší školou pořádán s přispěním grantu hl. m. Prahy zájezd do Anglie, kde hlavním bodem programu je partnerská škola Harrow High School v Londýně. V letošním roce se zájezdu zúčastnilo 17 žáků z různých oborů a 2 učitelky jako doprovod. Cestovali jsme Německem, Belgií, Holandskem do Francie, kde jsme v Calais přespali a ráno pokračovali tunelem přes kanál La Manche do Anglie. Pak autobusem do Canterbury, dále pak na prohlídku Sissinhurst  gardens a cestou do rodin jsme se stihli zastavit na prohlídku lázeňského města Bath. K večeru jsme se přemístili do Bristolu, kde jsme byli ubytováni v rodinách. Během našeho pobytu jsme ještě navšívili Cardiff, hlavní město Walesu, prohlédli si Rococo garden v Painswicku a oblast výjimečné krásy v Costwoldu.  Celý pobyt byl tradičně navázán na Londýn, kde v naší partnerské škole v Harrow, naši žáci navštěvovali vyučování, seznámili se s chodem školy a například besedovali v knihovně naší partnerské anglické školy se svými anglickými vrstevníky a dočasnými spolužáky. Vyměnili si e-mailové adresy a navázali nová přátelství. Jeden odpolední program byl věnován centru Londýna, kde jsme si prohlédli tradiční památky jako Buckinghamský palác, Houses of parlament, Trafalgar Square a London Eye. Letos se nám také podařilo navštívit SKY GARDEN – nejvýše položené botanické zahrady s překrásným výhledem na Londýn. Žáci bydleli v rodinách, kde měli možnost poznat rodinný život a vyzkoušet si své znalosti v praxi. K základní konverzaci v hostitelských rodinách jejich znalosti byly dostačující a to jim dodalo chuť k dalšímu zlepšování anglického jazyka.

LONDON A WALES

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00