LYŽAŘSKÝ A SNOWBOARDOVÝ KURZ

Již po třetí v řadě jsme vyrazili v termínu 11. 3. – 16. 3. 2019 na lyžařský a snowboardový kurz do lyžařského střediska v Jizerských horách. Kurz jsme absolvovali na Tanvaldském Špičáku a Severáku. Sněhu bylo dostatek, i když se jelo v pozdějším termínu. Po ubytování v hotelu Semerink jsme vyrazili na menší procházku v okolí a na rozhlednu. Výcvik byl zaměřen na výuku sjezdového lyžování a snowboardingu. Samotnou výuku vedli instruktoři z agentury CK Sport. Každý večer naše žáky čekaly přednášky na téma pravidla chování na sjezdovce, pomoct zraněným, správné oblečení do hor. Dále jsme absolvovali přednášku o lavinách a díky dostatku sněhu si žáci mohli vyzkoušet jaké to je ocitnout se pod lavinou.
Věříme, že se kurz našim žákům líbil a že si ho užili. Na to, že se žáci předem moc neznali, tak vytvořili skvělou partu :) a pedagogický dozor Mgr. Radovan Fogad, Ing. Ondřej Kabeláč a Mgr. Chaloupka Tomáš nemuseli řešit žádné krizové situace :) .

LYŽAŘSKÝ KURZ SOŠ JAROV