Letošní sněhová nadílka byla přímo výzvou pro všechny milovníky hor. Možná i proto se na lyžařský kurz přihlásil větší počet dětí, které na lyžích ještě nikdy nebyly a chtěly si lyžování vyzkoušet. Začátečníci tvořili téměř polovinu z celkového počtu žáků.

Tradici jsme neporušili a vyrazili opět do malebného lyžařského střediska v Pasekách nad Jizerou. V horské chatě Na Perličku – Prdek o nás bylo dobře postaráno a jako bonus k tomu jsme dostali nádherné slunečné počasí, které vydrželo až do dne našeho odjezdu. Dostatek sněhu nám umožňoval nasadit lyže přímo před chatou a sundat je opět při návratu až před lyžárnou.

Žáci podle výkonnosti absolvovali základní nebo zdokonalující výcvik na sjezdových lyžích a vedli si velmi zdatně. Všichni si též vyzkoušeli nástrahy běžeckého lyžování a dost se u toho bavili. Zdatnější „běžkaři“ absolvovali výlet na rozhlednu Štěpánka, ze které byl letos za slunečného počasí bez mráčku nádherný výhled.

Poslední den výcviku byl věnován závodům ve slalomu, který absolvovali všichni účastníci a vedli si velmi dobře. Do cíle dojeli všichni!

Za umístění v závodech a za absolvování kurzu obdržel každý žák diplom a dárky od sponzorů a též drobné dárečky a sladkosti od paní učitelek z OU.

Velmi nás těší pozitivní odezva od žáků a jejich rodičů a také to, že všichni navázali nové kamarádské vztahy a byli obohaceni o nové zážitky.