MALÍŘSKÉ A NATĚRAČSKÉ PRÁCE

(36 – 57 – E/01)

CHARAKTERISTIKA OBORU

Učební obor malířské a natěračské práce zahrnuje veškeré druhy výmalby bytových, společenských, průmyslových a dalších objektů včetně všech základních technik , jako jsou nátěry, válečkování, linkování, šablonování, zhotovení obkladových a plastických nátěrů, tapetování, základní lakýrnické práce na dveřích, oknech a kovových konstrukcích včetně odstranění původního nátěru. Příprava žáků probíhá v týdenních blocích (teorie, praxe). Při výuce odborných předmětů získají vědomosti, které si prakticky procvičí v odborném výcviku. Odborný výcvik probíhá ve spolupráci s cechem malířů.

UPLATNĚNÍ

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání malíř a lakýrník, ale uplatní se i v oblastech nákupu či prodeje nátěrových hmot a nářadí.

TŘÍLETÉ A DVOULETÉ UČEBNÍ OBORY – E

Jde o vyučení s nižšími nároky v oblasti všeobecného a obecně odborného vzdělání, absolventi jsou připraveni pro výkon jednoduchých prací v rámci dělnických povolání. Obory jsou určené především pro absolventy speciálních základních škol nebo pro žáky se specifickými vadami učení.

 • DÉLKA PŘÍPRAVY

  3 roky

 • PODMÍNKY PŘIJETÍ

  Ukončena povinná školní docházka
  Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

 • ZPŮSOB UKONČENÍ PŘÍPRAVY

  Závěrečná zkouška – výuční list

Malíř a lakýrník - Škola Jarov

SOLLERTIA MALÍŘI SOŠ JAROV
MALÍŘI SOŠ JAROV
SOUTĚŽ MALÍŘŮ SOŚ JAROV

SOUTĚŽ MALÍŘŮ

SETKÁNÍ MLADÝCH MALÍŘŮ V HLUČÍNĚ

Naši žáci z oboru malíř – lakýrník Kamila Bresťáková…

MÁME NEJLEPŠÍHO MALÍŘE !

Ve dnech 17. 5. a 18. 5. 2018 se naši žáci oboru Malíř –…
REKVALIFIKACE SOŠ JAROV
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR NA JAROVĚ 2019
SOLLERTIA 2019 SOŠ JAROV

SOLLERTIA 2019

SOLLERTIA MALÍŘI SOŠ JAROV
ZAHRANIČÍ SOŠ JAROV
MALÍŘI SOŠ JAROV
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00