NAŠI STAVAŘI ODLETĚLI DO ŠPANĚLSKA

V neděli 2. října 2022 ve večerních hodinách odletěla z letiště Václava Havla přímým letem společnosti Smartwings skupina našich žáků stavebních a dřevozpracujících oborů.

V rámci projektu Erasmus+ (KA1) „Kvalita a důvěra – sbíráme zkušenosti“ absolvují patnáctidennní pracovní stáž u našeho partnera Universal Mobility až na samém jihu Evropy ve španělském přístavním městě Málaga.

Čeká je tam práce u několika místních soukromých firem, které se zaměřují právě na jejich odvětví, aby tam nasbírali cenné profesní zkušenosti ve svých oborech. Ve volných chvílích pak budou poznávat krásy Málagy a okolí.

Po úspěšné jarní mobilitě v Málaze tedy opět pokračujeme v zahraničních aktivitách školy.

Skupina sice právě odletěla, ale již teď se rozbíhají přípravy na další mobilitu Erasmus+ na duben příštího roku, kdy se vypraví zahradníci k naší dlouholeté partnerské organizaci „Boerma Instituut“, což je proslulé floristické studio se sídlem na okraji holandského Amsterdamu.

Přejeme skupině příjemný, profesně přínosný a zajímavý pobyt na jihu Evropy .