NAŠI ŽÁCI SE VRÁTILI ZE ŠPANĚLSKA

Ve středu 22. června 2022 v časných ranních hodinách přiletěla na letiště Václava Havla přímým letem společnosti Smartwings skupina našich žáků stavebních, dřevozpracujících a zahradnických oborů, kteří se vrátili ze své pracovní mobility Erasmus+ (KA1) „Kvalita a důvěra – sbíráme zkušenosti“, kde absolvovali patnáctidennní pracovní stáž u našeho partnera Universal Mobility až na samém jihu Evropy ve španělském přístavním městě Málaga.

Pracovali u několika místních soukromých firem, aby nasbírali cenné profesní zkušenosti ve svých oborech.

Stavaři pracovali na rekonstrukci budovy v historickém centru města, instalatéři u malé soukromé firmy na předměstí, truhláři pak ve firmě na sériovou výrobu montovaného nábytku.

Žáci zahradnických oborů pomáhali s údržbou městské zeleně a u soukromé sadovnické firmy.  Vedli si dobře a pracovali s fortelem a elánem.

V rámci víkendového doprovodného programu skupina navštívila nejjižnější výspu Španělska – britskou enklávu Gibraltar – a obě dominanty přímořského letoviska Málaga – historický palác Alcazaba i pevnost Gibralfaro.

Zkusili si též plavbu na kajacích na moři a navštívili nejstarší komplex jeskyní v Evropě (Cuevas de Nerja).

Ve volném čase navštívili i místní katedrálu, botanickou zahradu, odpočívali na pláži, šli si zaběhat, prošli se po centru města či si zaplavali v moři.

A samozřejmě ochutnali i místní specialitu – paellu s mořskými plody.

Skupina se vrátila sice teprve včera, nicméně již teď se chystá další mobilita na říjen tohoto roku (opět do jihošpanělské Málagy). Naši žáci se tedy mají ještě nač těšit .

Děkujeme všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy v zahraničí .