NÁVŠTĚVA SKLENÍKU FATA MORGANA

Dnes 27. 2. 2019 se v odpoledních hodinách třída 1TZ, část zahradníků, vydala v rámci předmětu Zahradnická botanika do Botanické zahrady v Troji. Naším cílem byl skleník Fata Morgana, který je zajímavý i svým hadovitým vzhledem. Skleník je rozdělen na 3 části podle klimatických pásem. První část je věnována suchým tropům a subtropům. Druhá největší část je věnována deštnému lesu tropů. Tato část nás zaujala nejvíce. Narazily jsme zde na kvetoucí Medinilla, Hibiscus, Thunbergia, Anthurie, Spathiphyllum  a další. Dále nás zaujaly rostliny z čeledi zázvorovitých, banánovník, vanilka, bambus a dvě krásná jezírka. V poslední části jsme obdivovaly tropy vysokých hor, kde nás nejvíce zaujaly masožravé rostliny. Ze skleníku jsme se vydaly i na venkovní expozici, kde již začínaly některé rostliny kvést. Z cibulovin kvetl šafrán a talovín, ale nás nejvíce zaujaly dřeviny jasmín nahokvětý a kalina bodnantská. Exkurze byla zakončena krásným výhledem na Prahu od kaple Svaté Kláry a procházkou po vinici.

NÁVŠTĚVA SKLENÍKU FATA MORGANA SOŠ JAROV