NÁVŠTĚVA Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

Během měsíce dubna navštívilo naší školu postupně celkem pět tříd Mateřské školy Na Vrcholu z Prahy 3. Pro velký zájem z loňské účasti a kladného ohlasu jsme si letos připravili více termínů na toto setkání a navíc jsme pro děti tentokrát připravili i praktické ukázky z každého řemesla. Děti si vyzkoušely u truhlářů zatloukat hřebíky a za odměnu dostaly vyřezaná srdíčka, které mohou dle své vlastní kreativity dotvořit. V dílně u zedníků se děti učily skládat dřevěné cihly na pevnou vazbu, u tesařů si vyzkoušely přesné řezy do dřeva s pilkou s jemnými zuby, která se jmenuje čepovka. Dále navštívily klempířskou dílnu, kde je pan mistr seznámil s historií klempířského řemesla a vysvětlil, jak jednotlivé stroje fungují, a za odměnu dostaly ručně vyrobenou píšťalku z hliníkového plechu. Na kamnářské dílně viděly různé druhy kachlových kamen a samozřejmě si vyzkoušely, jak se sedí na peci. Poslední zastávkou této návštěvy byly dílny oboru instalatér.
Děti byly naprosto úžasné, bylo vidět, že je návštěva naší školy velice zaujala a měly velikou radost z dárků, které v každé dílně dostaly. Navíc naši žáci 3. ročníku oboru truhlář vyrobili krmítko pro ptáčky, které dětem ve školce bude připomínat návštěvu naší školy.

NÁVŠTĚVA Z MATEŘSKÉ ŠKOLY

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00