NĚŽNÉ, KRÁSNÉ, BAREVNĚ I TVAROVĚ ROZDÍLNÉ ORCHIDEJE

Tradiční výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady v Praze Troji je pokaždé jiná a pokaždé přinese něco nového a zajímavého pro všechny návštěvníky. Tentokrát jsme návštěvníky tvořili se žáky třídy 3 AZ.

V letošním roce jsme se prošli Fata Morganou s paní ing. R. Rybkovou, které velice zasvěceně o všech orchidejích vyprávěla. Měli jsme možnost vidět zblízka vzácné rody a druhy botanických orchidejí, které mají velikost jednotlivých květů například jen 2 mm, nebo rody, které nemají žádné listy, mají zvláštní opylovací systém nebo orchidej, jejíž trs může vážit několik set kilogramů.

Kromě orchidejí jsme se mohli potěšit mnoha dalšími rody exotických rostlin z celého světa, které jsou zde rozděleny do tropických deštných pralesů, horských oblastí, australských buší … Jsou okrasné listem i květem. Některé z nich jsou dále prošlechtěny do kultivarů a jsou využívány jako komerčně pěstované rostliny.

Zaujaly nás dekorace z orchidejí, kde byly využity kruhy a na nich namotaná vlna a epifytické orchideje k nim byly zavěšeny. Ke každé barvě vlny je použit i rod a kultivar s podobnou barvou. Dekorace jsou zavěšeny v prostoru a tím jsou viditelné vždy z několika míst.

ORCHIDEJE SOŠ JAROV