OBKLADAČSKÉ NADĚJE 2018

Ve dnech 10. – 11. dubna 2018 se naši žáci Filip Gajdušek a Antonín Truhlář ze třídy 2 TTZ pod vedením učitele odborného výcviku Petra Maiera zúčastnili soutěže středních škol „Obkladačské naděje 2018“ ve Střední škole stavební a dřevozpracující Ostravě – Zábřehu.

Soutěž pořádá a zajišťuje Cech obkladačů ČR a každoročně se jí zúčastňují nejlepší žáci z celé České republiky v oboru zedník – obkladač.

Slavnostního zahájení se mimo jiné zúčastnil prezident Cechu obkladačů a viceprezident Hospodářské komory ČR  pan Roman Pommer .

Závěrečného vyhlášení výsledků a předání cen se ujal ředitel pořádající školy pan Ing. Jan Štursa, za Cech obkladačů pan Milan Hansík a sponzoři soutěže.

Soutěžní úkol byl velice náročný a to hlavně na přesné měření a čisté řezy. Veškeré detaily daného obrazce bylo nutné vypočítat, přesně změřit a bezchybně nařezat. Následně se obrazec nalepil na plochu a vyspároval. Součástí soutěžního úkolu byly také teoretické testy z pokládání obkladů, dlažby a BOZ.

Odborná porota hodnotila veškerou práci průběžně a hlavně se zaměřila na přesnost, čistotu řezů a BOZ.

V silné konkurenci sedmi vybraných škol z celé republiky se našim žákům podařilo umístit na velice pěkném třetím místě. Naší škole ostudu rozhodně neudělali, svým výkonem dokázali, že naše škola patří ke špičce v tomto oboru v naší republice.

Za skvělou reprezentaci naší školy děkujeme.