ODPOLEDNÍ FLORISTIKA

I letošní začátek školního roku je spojen s floristickým kurzem, který je organizován i díky grantu hlavního města Prahy.

Tento týden proběhlo již druhé odpoledne ve floristické učebně. Na prvním setkání jsme se vzájemně představili a hned jsme se vrhli na dva první výrobky. I tento týden jsme zvládli dvě dekorace.

Jako první jsme vázali kulatou dekorativní kytici ukončenou manžetou. Nejprve jsme si květiny a zeleň připravili – rozdělali balení květin, očistili od listů a seřízli. Květy jsme skládali do spirály a střídali jsme je se zelení (alstromérie, chryzantémy, gerbery, sasanky, eukalyptus, ruskus, asparágus).

V poslední době jsou žádané zavěšené skleněné koule či kapky, ve kterých jsou dekorace či rostliny. I my jsme si vyzkoušeli, že je někdy potřeba mnoho trpělivosti a jemné práce, aby se skleněná koule nerozbila, neumazala a vnitřek byl pro zákazníka zajímavý.

Tento týden jsme pracovali se sušinou a s doplňky, které svou barvou a motivem připomínají toto období – podzim (žlutá, oranžová, hnědá, cihlová, zelená; žaludy, kaštany, slunečnice …). Vytvořili jsme vypichovanou dekoraci na stůl a také dekoraci k zavěšení na dveře.

Již teď se těšíme na další odpoledne.

ODPOLEDNÍ FLORISTIKA
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00