ZAHÁJENÍ PŘEDADVENTNÍCH A ADVENTNÍCH VÍKENDŮ VE CTĚNICÍCH

V zámeckém areálu ve Ctěnicích – Muzeu hl. města Prahy –  v sobotu 25. 11. 2023 zahájili sérii předadventních a adventních víkendů. Každý víkend je věnovaný řemeslům, hudbě, papíru či sklu.

Naše škola měla tu čest tyto akce odstartovat a rozhodně jsme se měly co otáčet.

Domluvily jsme si přestavení tvorby adventních věnců a adventních dekorací a pro vlastní dílničky jsme zvolily svícny. Trochu jsme se zpočátku obávaly, zda domluvených sto svícnů se podaří zpracovat, ale během první hodiny se dostavili první návštěvníci, kteří se rozhodli „pracovat“. Přestože jsme měli řadu stolů asi 12 m dlouhou, v některých chvílích byly stoly obsazené ze všech stran.

Příprava na dílničky začala již domluvou v říjnu, nákup a příprava materiálu na svícny proběhla v posledních čtrnácti dnech.

Každý, kdo chtěl svícen vytvořit, si musel udělat základ ze zeleného materiálu – chvojí (bylo poskytnuto ze školní zahrady a také od naší kolegyně ing. Fúskové, která dělala sestřih zimostrázu). Svíčku jsme zvolili kónickou v bílé či červené barvě. Z doplňků jsme využívali skořápky od ořechů, pistácií, pecky švestek meruněk, broskví ….. Samozřejmě nechyběly kupované doplňky – postavičky andělíčků, jelínků, sobů, lesklé baňky, dřevěné vločky a hvězdičky.

Mezi „aranžéry“ byli dospělí, děti – některé pracovaly sami a jiným pomáhali tatínkové či maminky. Ale ani starší lidé se nenechali zahanbit. Rozhodně všichni měli ze svých svícnů neuvěřitelnou radost a to byla odměna pro nás.

Během celé akce jsme prezentovali naší školu – vždyť malé i menší děti za pár let budou hledat, na které škole mohou studovat. A my máme opravdu mnoho oborů.

Za organizaci celé akce a její realizaci patří velké poděkování Ing. Karle Šindelářové a Ing. Naděždě Fúskové.