V pondělí 12.11. 2018 odjela skupina našich žáků do severoněmeckého Hamburku, druhého největšího evropského přístavu, aby zde strávili několik dnů v rámci sportovního projektu partnerských měst Hamburk – Praha. Celý projekt se opět uskutečnil pod záštitou Ursuly Schulzové , velvyslankyně města Hamburk v ČR.

Žáci byli ubytováni v ubytovně „Auf dem Stintfang“ přímo v centru města s úžasným výhledem na celý přístav.

První den je očekával zástupce ředitelky partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg – Florian Schreiter , který je pozdravil a pak už je čekala první společná aktivita s německými žáky (mini-fotbalový turnaj, sportovní soutěže…).

Poté ochutnali místní kuchyni v místní školní jídelně.

Odpoledne byli naši sportovci společně s žáky partnerské školy oficiálně přijati na hamburské radnici honorární konzulkou pro střední a východní Evropu – Ch. Mörlins-Oksaarovou a poté absolvovali prohlídku radnice. Zde patří pochvala Jakubu Remišovi (4DST), který za českou delegaci poděkoval za přijetí.

V rámci doprovodného programu si pak naši žáci užili vyhlídkovou plavbu přístavem, prošli historickým Elbtunnelem, vystoupali na vyhlídkovou terasu Elbphilharmonie, navštívili věhlasnou Reeperbahn na St. Pauli, a samozřejmě zbyl i čas na krátkou procházku městem a nákup suvenýrů. Kluci si navíc užili i adrenalinu na několika atrakcích v zábavním lunaparku „Hamburger Dom“ , kde vyzkoušeli místní horskou dráhu, autodrom, ruské kolo a další atrakce :) .

Zlatým hřebem celého pobytu pak byla fotbalová aréna pro 57.000 diváků – HSV Volksparkstadion , kde žáci strávili téměř celý den.

Velké poděkování zde opět patří Davidu Jarolímovi (bývalému kapitánovi bundesligového týmu HSV) a Renému Trudrungovi , který pomohl s organizací a cennými kontakty. Naši sportovci si mohli prohlédnout muzeum HSV, fan-shop i nedávno otevřený HSV Campus.

Coby suvenýr dostal každý originální trikot HSV v zářivé růžové barvě.

J. Remiš (4DST), J. Skorkovský (3DST), M. Potůček, M. Švarc, J. Suchánek (3MSB), F. Bílek, A. Fejzullahi a S. Poustecký (2MSA) vzorně reprezentovali naši školu, za což dostali i velké poděkování a pochvalu.

Další stáž našich sportovců se tedy zdařila, a tak pevně věříme, že i v r. 2019 budeme stejně úspěšní a že se i další žáci opět vypraví do země fotbalových mistrů světa.

Viel Glück – wir halten die Daumen! :)