OŽIVENÍ OŘECHOVÉHO STOLU NA MŠMT

V březnu roku 2020 jsme vyráběli ořechový stůl pro ministerstvo školství do reprezentativního salonku pana ministra. Byla to pro nás velká výzva, se kterou se naši žáci oboru truhlář pod vedením svého mistra pana Devery, velice zdárně poprali a výsledek byl vynikající. Po dvou letech stálého používání, jsme byli osloveni, zda by se povrch horní desky nedal nějakým způsobem oživit.

Na povrchovou úpravu jsme při realizaci použili osmo-tvrdý voskový olej, bezbarvý s hedvábným leskem. Proto jsme zvolili k oživení vrchní desky ořechového stolu osmo-visch-fix. Je to přípravek, který slouží k čištění a ošetřování dřevěných povrchů co nejšetrnějším způsoben k nábytku i k životnímu prostředí.

Výsledná práce se povedla a stůl může nadále sloužit ke spokojenosti všech.