PEČUJEME O PAMÁTKU NAŠICH PŘEDKŮ

Již řadu let se žáci a pedagogové ze Střední odborné školy Jarov starají o pomník v ulici Pod Táborem, připomínající památku občanů z Hrdlořez, kteří padli v 1. a 2. světové válce. Památník se nachází jenom pár metrů od areálu školní botanické zahrady, ve které probíhají praxe především zahradnicky zaměřených oborů této školy. Dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim, žáci památník očistí a položí vlastnoručně v průběhu výuky vyrobenou floristickou výzdobu. Letos na jaře také žáci oboru malíř, lakýrník nalakovali plůtek okolo památníku. Až se půjdete projít do školní botanické zahrady (a právě v tomto jarním období je nejkrásnější), která je bezplatně denně od 9:00 do 18:00 přístupna veřejnosti, zastavte se u památníku a vzpomeňte na lidi, kteří v těchto místech žili v minulosti.