PLAVBA HISTORICKÝM ŠÍFEM

Dne 16. 6. 2022 byli žáci – „voraři“ ze třídy 2TTb a 2T, kteří již třetí týden staví vor na břehu Vltavy ve Štěchovicích, pozváni jako odměnou za provedenou práci a nasazení při stavbě voru spolkem Vltavan Štěchovice na plavbu replikou historického šífu tzv. šenáku. Spolu s nimi se plavby zúčastnili i žáci třídy 2DS, kteří se v letošním školním roce starají o servis a údržbu a zazimování šífu. Více jak tříhodinová plavba vedla od hráze Štěchovické přehrady Svatojánskými proudy až ke Slapské přehradě a zpět.  Žáci si vychutnávali plavbu mezi skalami a meandry Vltavy. Jelikož počasí plavbě více než přálo, užili si i koupání v řece přímo ze šífu. Spolek Vltavan tak chtěl poděkovat žákům a SOŠ Jarov za odvedenou práci a iniciativu při stavbě voru, který žáci se svým učitel odborného výcviku p. Voráčem postavili za 3 týdny.