PODLAHÁŘ

(36 – 59 – H/01)

CHARAKTERISTIKA OBORU

Podlahář je v současné době jedno z nejvíce prosperujících a díky novým materiálům a technologiím zároveň zdokonalovaných řemesel.

Portfolio učebního oboru podlahář se v poslední době rozšířilo od kladení a renovací klasických dřevěných podlah, PVC a koberců na montáže plovoucích podlah všech druhů i systémů, a na stále se zdokonalující materiály a s nimi spojené moderní technologie jako je pokládka přírodního linolea tzv. marmoleum, kladení thermofixů, protiskluzných materiálů, sportovních a laminátových podlah, montování schodových modulů. Součástí učiva je i výuka svařování za tepla i studena. Příprava žáků probíhá v týdenních blocích (teorie, praxe). Při výuce odborných předmětů získají vědomosti, které si prakticky procvičí v odborném výcviku. Pracoviště odborného výcviku je vybaveno jako standardní podlahářská provozovna.

Absolventi, kteří úspěšně vykonají závěrečnou zkoušku, se mohou ucházet o přijetí na nástavbové studium.

UPLATNĚNÍ

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání podlahář, ale uplatní se i v oblastech nákupu či prodeje podlahových krytin.

 • DÉLKA PŘÍPRAVY

  3 roky

 • PODMÍNKY PŘIJETÍ

  Ukončena povinná školní docházka
  Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

 • ZPŮSOB UKONČENÍ PŘÍPRAVY

  Závěrečná zkouška – výuční list

Podlahář - Škola Jarov

PODLAHA CUP 2017

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se konal třináctý ročník soutěže…

PODLAHÁŘI VE FIRMĚ ASKO

Žáci druhého ročníku oboru Podlahář a Podlahářské práce…

Podlaha cup 2016

      Na soutěž se sjeli týmy z celé republiky a Broďané…
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00