PODLAHÁŘSKÉ PRÁCE

(36 – 59 – E/01)

CHARAKTERISTIKA OBORU

Podlahář je v současné době jedno z nejvíce prosperujících a díky novým materiálům a technologiím zároveň zdokonalovaných řemesel.

Portfolio učebního oboru podlahářské práce se v poslední době rozšířilo od kladení a renovací klasických dřevěných podlah, PVC a koberců na montáže plovoucích podlah všech druhů i systémů a na stále se zdokonalující materiály a s nimi spojené moderní technologie jako je pokládka přírodního linolea tzv. marmolea, kladení thermofixů, protiskluzných materiálů, sportovních a laminátových podlah, montování schodových modulů. Součástí učiva je i výuka svařování za tepla i studena. Pracoviště odborného výcviku je vybaveno jako standardní podlahářská provozovna.

UPLATNĚNÍ

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnění především při výkonu povolání podlahář, ale uplatní se i v oblastech nákupu či prodeje podlahových krytin.

TŘÍLETÉ A DVOULETÉ UČEBNÍ OBORY – E

Jde o vyučení s nižšími nároky v oblasti všeobecného a obecně odborného vzdělání, absolventi jsou připraveni pro výkon jednoduchých prací v rámci dělnických povolání. Obory jsou určené především pro absolventy speciálních základních škol nebo pro žáky se specifickými vadami učení.

 • DÉLKA PŘÍPRAVY

  3 roky

 • PODMÍNKY PŘIJETÍ

  Ukončena povinná školní docházka
  Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

 • ZPŮSOB UKONČENÍ PŘÍPRAVY

  Závěrečná zkouška – výuční list

Podlahář - Škola Jarov

PODLAHÁŘI SOŠ JAROV

PODLAHA CUP 2018 – 2018-05-18

Ve dnech 17. 5. – 18. 5. 2018 se ve velkém sále naší školy…

PODLAHA CUP 2017

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se konal třináctý ročník soutěže…

Podlaha cup 2016

      Na soutěž se sjeli týmy z celé republiky a Broďané…
JEDNÁNÍ CECHU PODLAHÁŘŮ ČR
SOLLERTIA 2019 SOŠ JAROV

SOLLERTIA 2019

PODLAHÁŘI SOŠ JAROV