POKRÝVAČ 2017

Ve dnech 1. 3. – 2. 3. 2017 se v naší škole konalo regionální kolo 20. ročníku soutěže odborných dovedností Pokrývač 2017.       Hlavním pořadatelem soutěže byl Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, z jehož členů byla nominována i odborná komise, pánové Petr Klabouch a Zdeněk Kratochvíl.       Náročného dvoudenního klání, složeného z teoretického testu a především z odborné práce žáků na maketách střech, se zúčastnilo celkem pět škol, z nichž každá sestavila jedno dvoučlenné družstvo. Výsledné práce všech týmů dokazují vysokou úroveň odborných znalostí a řemeslné zručnosti všech soutěžících.       Praktickou část soutěže navštívil místopředseda vlády, ministr financí ČR pan Ing. Andrej Babiš, který byl na plánované návštěvě naší školy. Pohovořil se členy poroty a žákům popřál hodně úspěchů v dalším profesní i osobním životě.       Zástupci naší školy žáci Marcel Jirotka a Matěj Ostrý obsadili ve výsledném pořadí velmi pěkné druhé místo, k čemuž jim srdečně gratulujeme. Tímto umístěním se naše družstvo nominovalo do celorepublikového finále soutěže Pokrývač 2017 v Brně.       Velký dík patří nejen všem soutěžícím a zástupcům zúčastněných škol, ale i sponzorům a partnerům celé akce – firmám: