POKRÝVAČ 2018

Ve dnech 7. 3. – 8. 3. 2018 se v naší škole konalo regionální kolo 21. ročníku soutěže „Pokrývač 2018“, zaměřené na odborné dovednosti žáků učebního oboru pokrývač.

Hlavním pořadatelem soutěže byl Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, z jehož členů byla nominována i odborná komise, pánové Petr Klabouch a Zdeněk Kratochvíl. Závěrečného vyhlášení výsledků se zúčastnil také cechmistr tohoto Cechu pan Ivan Dvořák.

Náročného klání, složeného z teoretického testu a především z odborné práce žáků na maketách střech, se zúčastnily školy z regionu Čechy, z nichž každá sestavila jedno dvoučlenné družstvo. Výsledné práce všech týmů dokazují vysokou úroveň odborných znalostí a řemeslné zručnosti všech soutěžících.

Zástupci naší školy žáci Filip Zapletal a Michal Křivan vybojovali ve velmi vyrovnaném klání první místo, k čemuž jim srdečně gratulujeme. Tímto umístěním se naše družstvo nominovalo do celorepublikového finále soutěže Pokrývač 2018 v Brně. Žáky na soutěž velmi dobře připravil učitel odborného výcviku pan Ivan Havránek.

Velký dík patří nejen všem soutěžícím a zástupcům zúčastněných škol, ale i sponzorům a partnerům celé akce – firmám:
•  Bios s.r.o. – výrobce střešních konstrukcí
•  BRAMAC střešní systémy s.r.o. – výrobce střešní krytiny
•  STŘECHY COMAX – výrobce klempířských prvků
•  JUTA a.s.