PŘEDJAŘÍ NA PRAŽSKÉM HRADĚ 2020

V královské zahradě Pražského hradu se již po osmé uskutečnila výstava s názvem Předjaří na Pražském hradě.

Výstava nabízí návštěvníkům v empírových sklenících setkání s krásnou květenou a nejedná se jen o přirychlené cibuloviny. Mezi ně patří  hvězdníky (Hippeastrum), tulipány (Tulipa), narcisy (Narcissus), modřence (Muscari), řebčíky (Fritillaria). Výstavu nádherně doplnila instalace pokojových rostlin okrasných listem a květem, řemenatky (Clivia), strelicie (Strelitzia), dvouletek, macešky (Viola), pomněnky (Myosotis) a dalších květin a dřevin.

Vedle  květin bylo možné prohlédnout si obrazy barokního malíře Petra Pavla Rubense, projít si Pražský hrad, nahlédnout do Jeleního příkopu a na závěr se pokochat výměnou stráží.  Výpravu na Pražský hrad za květinami a historií si  třídy zahradníků 1. NSZ, 1. TZ  a  3. CZ prostě užily.

PŘEDJAŘÍ NA PRAŽSKÉM HRADĚ

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00