PRVNÍ FLORISTICKÉ ODPOLEDNE PO ROCE – Grant hl. m. Prahy

Jana, Petra, Katka, Adéla, Eliška a Bára  – slečny z různých ročníků zahradnických oborů naší školy přišly na první lekci floristického kurzu z grantu hlavního města Prahy.

Na počátku jsme se seznámily s učebnou floristiky, s bezpečností práce a s náplní kurzu. Budeme se učit různé typy kytic, budeme aranžovat ze sušiny i z řezaného materiálu. Zhotovíme i kytici pro nevěstu.

V dnešním odpoledni jsme vytvořily dvě dekorace – podzimní věneček (žlutá, oranžová, hnědá, zelená barva a materiál – listy, plody, květy) a proutěné srdce jako poslední vzpomínku na léto. Používaly jsme sušinu, ale i dekorace plodů z umělých materiálů. Techniku jsme zvolily – lepení pomocí tavné pistole.

V dalším odpoledni budeme pracovat se živým materiálem.

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00