SOUTĚŽ ZEDNICKÁ NADĚJE 2022 A SOUTĚŽ OBKLADAČSKÁ NADĚJE 2022

Ve dnech 29. 3. – 31. 3. 2022 proběhly v naší škole postupně hned 2 soutěže.  Nejdříve „Zednická naděje 2022“, která se konala 29. 3. a hlavním pořadatelem byla naše škola spolu s firmou Xella CZ, která v ČR zastupuje známou značku stavebních materiálů z pórobetonu Ytong. Soutěžilo 9 středních škol z celé republiky a naše dvoučlenné družstvo skončilo na krásném druhém místě. Úkolem pro soutěžící bylo postavit podle daného plánku členitý model stavby z Ytongu, který v následujících dvou dnech dostali k dispozici obkladači. Ve dnech 30. 3. – 31. 3. se tedy konala soutěž „Obkladačská naděje 2022“, hlavním pořadatele byl Cech obkladačů ČR spolu s výrobcem obkladů firmou RAKO. Soutěžilo opět 9 škol z celé republiky a úkolem soutěžících bylo vytvoření obrazce z keramického obkladu. Tady se reprezentantům naší školy dařilo o něco méně, skončili jsme na pátém místě.

Takovéto soutěže jsou velice ceněny i mezi odbornou veřejností. Důkazem je jistě i to, že naší školu u příležitosti konání těchto dvou soutěží navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Velice ocenil dovednosti žáků stavebních oborů, a zajímal se také o nejmodernější výukové pomůcky z oblasti virtuální reality, která již také pomalu proniká do výuky staveních oborů.