SPORTOVCI V HAMBURKU (2022)

Pobyt byl finančně podpořen hl. m. Prahou

 

V pondělí 7. 11. 2022 odjela po tříleté pauze, kterou si vynutila pandemie covidu, skupina našich žáků do severoněmeckého Hamburku, druhého největšího evropského přístavu, aby zde strávili několik dnů v rámci sportovního projektu partnerských měst Hamburk – Praha. Celý projekt se opět uskutečnil pod záštitou Ursuly Schulzové, velvyslankyně města Hamburk v ČR.

Žáci byli opět ubytováni v ubytovně „Auf dem Stintfang“ přímo v centru města s úžasným výhledem na celý přístav.

První den je očekával zástupce ředitelky partnerské školy Stadtteilschule Wilhelmsburg – Florian Schreiter, který je pozdravil, a poté se krátce prošli školou.

Druhý den je pak čekala krátká prohlídka města společně s žáky STS Wilhelmsburg nazvaná „Sightseeings in English“.

Další den byli naši sportovci oficiálně přijati na hamburské radnici, kde absolvovali hodinovou komentovanou prohlídku.

Poslední den je pak čekaly společné sportovní aktivity s německými žáky (mini-fotbalový turnaj, závody na prknech, posilovací cviky …) a dvakrát ochutnali i místní kuchyni ve školní jídelně.

V rámci doprovodného programu si pak užili vyhlídkovou plavbu přístavem na trajektu, vystoupali na vyhlídkovou terasu Elbphilharmonie, navštívili věhlasnou Reeperbahn na St. Pauli, rozhlednu St. Michaelis a samozřejmě zbyl i čas na procházku městem a nákup suvenýrů. Navíc si užili i moře adrenalinu na atrakcích v legendárním zábavním lunaparku „Hamburger Dom“ J.

Zlatým hřebem celého pobytu pak byla opět prohlídka fotbalové arény pro 57.000 diváků – HSV Volksparkstadion. Naši sportovci si mohli prohlédnout i muzeum HSV i fan-shop.

Poděkovat bychom zde chtěli Michalu Krejčímu (agentura Agaria), který věnoval každému z našich žáků sladký stylový suvenýr.

  1. Pešek, J. Zábranský (4MSA), S. Mádlová, P. Němeček, B, Johnová (3MSB), D. Bláha, F. Bulva a F. Poborský (2MSB) vzorně reprezentovali naši školu, za což jim náleží poděkování a velká pochvala.

Další stáž našich sportovců se tedy zdařila, a tak pevně věříme, že i v r. 2023 se budou moci

i další žáci opět vypravit do země fotbalových mistrů světa.

Wir halten die Daumen!