STROJNÍ MECHANIK – ZÁMEČNÍK

(23 – 51 – H/01)

CHARAKTERISTIKA OBORU

V průběhu studia se žáci seznamují s ručním a strojním opracováním kovů, dělením materiálů, základy strojního obrábění, měřením a prácí s výkresovou dokumentací, zhotovováním a montáží ocelových konstrukcí, oken, dveří, vrat a zábradlí.

UPLATNĚNÍ

Úspěšné zvládnutí tohoto vzdělávacího programu umožní absolventům uplatnit se v oblasti strojírenství, výrobě a údržbě kovových konstrukcí, opravě a údržbě stavebních strojů a strojních zařízení.

SVÁŘEČSKÁ ŠKOLA 

Součástí výuky oboru Strojní mechanik – zámečník jsou základní svářečské kurzy, které nabízíme našim žákům zcela zdarma. (skutečná cena těchto kurzů je 32.000 Kč). Jedná se o následující čtyři metody: obloukové svařování tavící se elektrodou v ochranné atmosféře aktivního plynu (CO2), ruční obloukové svařování obalenou elektrodou, řezání a drážkování kyslíkem a odporové bodové svařování. Svářečská škola zároveň umožňuje manuálně zručným žákům absolvovat evropské i mezinárodní zkoušky, tedy zkoušky ve svařování nejvyšší, za zvýhodněných cenových podmínek.

Do budoucna je zvažován i motivační prvek pro nejlepšího žáka v základním kurzu – možnost složit evropskou nebo mezinárodní zkoušku v dané metodě svařování zcela zdarma.

 • DÉLKA PŘÍPRAVY

  3 roky

 • PODMÍNKY PŘIJETÍ

  Ukončena povinná školní docházka
  Zdravotní způsobilost potvrzená lékařem

 • ZPŮSOB UKONČENÍ PŘÍPRAVY

  Závěrečná zkouška – výuční list

Strojní mechanik - zámečník - Škola Jarov
MACHŘI ROKU 2019

MACHŘI ROKU 2019

SVÁŘEČI SOŠ JAROV

MACHŘI ROKU 2018

Letošní ročník soutěže „Machři roku 2018“ se konal…

SOLLERTIA – OBOR ZÁMEČNÍK

Dne 24 .3 .2017 se konala soutěž „SOLLERTIA“ oboru Strojní…
MACHŘI ROKU 2019

MACHŘI ROKU 2019

SVÁŘEČI SOŠ JAROV

MACHŘI ROKU 2018

Letošní ročník soutěže „Machři roku 2018“ se konal…

SOLLERTIA – OBOR ZÁMEČNÍK

Dne 24 .3 .2017 se konala soutěž „SOLLERTIA“ oboru Strojní…