SVÁŘEČI OBHÁJILI DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ!

Úspěchy našich svářečů pokračují!

Dne 15.16. a 17. 4. 2019 se konala ve městě Frýdek – Místek na SOŠ celostátní soutěž ve svařování žáků středních škol s mezinárodní účasti – 23. ročník soutěže mladých svářečů „ ZLATÝ POHÁR LINDE 2019 “

Celkem 5 zemí, 55 škol, 119 soutěžících, ohromné čísla účastí i velká konkurence. Soutěžilo se ve čtyřech metodách, a to : svařování plamenem, elektrickým obloukem obalenou elektrodou, elektrickým obloukem v ochranném plynu a metodou Tig – svařování el. obloukem netavící se wolframovou elektrodou. Praktická část soutěže byla doplněna teoretickou, která obnášela testy z bezpečnosti a technologie, v tak silné konkurenci byl rozhodující každý bod.

Za naši školu nastoupili tito žáci:
Metoda 135
– svařování el. obloukem v ochranném plynu – žák oboru zámečník/stavební provoz Václav DĚDEK a fenomenální celostátní obhajoba, 1. místo .

Úžasný výsledek posunul Václava DĚDKA do mezinárodní části soutěže, kde ve své metodě a konkurenci ze Slovenska, Německa, Ukrajiny a Bulharska obsadil nádherné 2. místo se ztrátou pouze 1 bodu na vítěze.

Metoda 111 – svařování el. obloukem obalenou elektrodou – žák oboru zámečník/stavební provoz Jiří ŠIKOLA a další umístnění na bedně, nádherné 3. místo .

Metoda 141 – svařování el. obloukem netavící se wolframovou elektrodou – žák oboru zámečník Václav PLEVA a vynikající 4. místo. V dané metodě se naše škola zúčastnila poprvé a pouze 1 bod ho dělil od 3. místa.

Metoda 311 – svařování plamenem – žák oboru instalatér Dominik MERFAIT a další vynikající výsledek 7. místo.

Soutěž s dlouhou historií a tradicí, organizačně na vysoké úrovni nám dala mnoho cenných zážitků, informací a zkušeností. Žáci vyhráli hodnotné věcné ceny a s radostí reprezentovali naší školu. Přípravu žáků a doprovod zajistil vedoucí svářečské školy UOV Michal VIRA .

Všem patří veliké poděkování a gratulace k úspěchům!!!
SVÁŘEČI SOŠ JAROV