SVÁŘEČI OBHÁJILI LOŇSKÉ PRVENSTVÍ!

Máme absolutního vítěze!

Další fam ózní úspěch naších svářečů!

Dne 26. 3. 2019 se konala ve městě Most na SŠT celostátní soutěž ve svařování žáků středních škol s mezinárodní účasti – 7. ročník „ O ZLATOU KUKLU SPOLEČNOSTI SIAD “ .

Soutěže se zúčastnilo celkem 20 škol a 50 soutěžících. Soutěžilo se ve třech metodách, a to: svařování plamenem, elektrickým obloukem obalenou elektrodou a elektrickým obloukem v ochranném plynu. Praktická část byla doplněna teoretickou, která obnášela testy z bezpečnosti práce a technologie. Účast i konkurence byla velice silná.

Za naši školu nastoupili:
Metoda 135 – svařování el. obloukem v ochranném plynu – žák oboru zámečník/stavební provoz Václav DĚDEK a úžasná obhajoba loňského 1. místa.

Metoda 311 – svařování plamenem – žák oboru instalatér Dominik MERFAIT obsadil výborné 3. místo.

Metoda 111 – svařování el. obloukem obalenou elektrodou – žák oboru zámečník/stavební provoz Jiří ŠIKOLA obsadil krásné 5. místo.

V celkovém hodnocení 50 žáku dokázal Václav DĚDEK porazit veškerou konkurenci a stal se absolutním vítězem soutěže – vítěz zlaté kukly společnosti SIAD 2019!

Soutěž nám znovu dala mnoho cenných zážitků, informací a zkušeností. Žáci vyhráli nádherné věcné ceny a s nadšením reprezentovali naší školu, za což jím patří veliké poděkování a gratulace k úspěchům!!!

Přípravu žáku a doprovod zajistil vedoucí svářečské školy UOV Michal VIRA a UOV Miroslav PETRŽELA.

SVÁŘEČI SOŠ JAROV