TERÉNNÍ CVIČENÍ z SKT

V rámci předmětu Sadovnická a krajinářská tvorba navštívili žáci 3AZ se zaměřením SKT sadovnické úpravy v centru Prahy. První zastávka byla v parku Lannova, který se nachází u nábřeží Ludvíka Svobody. Park je rozdělen na několik částí. V jedné části se nachází velká trávníková plocha s lavičkami a v dalších se nacházejí hřiště pro všechny věkové kategorie. Park byl v roce 2008 vyhlášen parkem roku. Další zastávka byl vnitroblok v budově Florentinum, ve kterém jsou umístěny velké stromy v travnaté ploše, kterou doplňuje vodní prvek. Zde se nám nejvíce líbily osázené terásky se schody směrující do vnitrobloku. S tímto vnitroblokem se přímo spojena Desfourská zahrada, která je pojmenována podle paláce z roku 1845. Travnaté plochy, v kterých jsou umístěné kamenné sedačky hvězdicovitých tvarů, jsou nepravidelné. Zahradu doplňuje vodní prvek a dětské hřiště oddělené habrovým plotem. Sokolovskou ulicí jsme se dostali na Karlínské náměstí, kde se nachází kostel sv. Cyrila a Metoděje a pomalu zde dokvétají jarní cibuloviny. Náměstí prošlo v roce 2015 celkovou revitalizací. Poté jsme se vydali na vertikální zahrady na budově Butterfly. Je zde vysázeno 41 000 kusů rostlin na 1500m 2 , které jsou rozděleny do 584 malých zahrad. Jedná se o největší projekt s živými vertikálními zahradami ve střední Evropě. Přes Lyčkovo náměstí jsme se dostali k naší předposlední zastávce, kterou tvořili Kaizovy sady s parkem před Invalidovnou. Kaizovy sady jsou přírodně krajinářský park, který volně navazuje na park před Invalidovnou, který vznikl v roce 1901 a jedná se o pravidelnou kompozici. Poslední zastávkou byly kancelářské budovy Futurama Business Park, které jsou doplněny moderní zelení s vodními prvky a sochami. Celá trasa byla dlouhá kolem 5 km.

TERÉNNÍ CVIČENÍ z SKT SOŠ JAROV

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00