Těšíte se na jaro?

      Pro vánoční trh se nejvíce používají hyacinty, tulipány a narcisy. Nejideálnější jsou kultivary s bílým, modrým, růžovým, fialovým květem. Ale po Novém roce se všichni těšíme na jaro – na sluníčko, teplo. S tím si spojujeme Velikonoce a příchod jara symbolizují především barvy žlutá, oranžová, modrá, fialová. Z rostlin přibývají k hyacintům, tulipánům a narcisům i drobné cibuloviny jako jsou modřence, ladoňky, bledule, řebčíky, ale i hlíznaté rostliny – krokusy, hlíznaté pryskyřníky nebo hlíznaté sasanky. Některé rody krásně voní, to je bonus ke krásným květům. Dají se dobře použít do interiérů na stoly, okenní parapety a jestli si je pořídíte za měsíc, tak i do truhlíků na okna ven či do sesazovaných mís. Po odkvětu cibulky a hlízy nevyhazujte. Vysázejte si je na zahradu do záhonů či do trávníku. Uvidíte, že se vám odvděčí i v následujících letech.