KURZ – ÚDRŽBA ZAHRADY

Celoživotní vzdělávání

V rámci ročního kurzu „Údržba zahrady“ jsme se v neděli 25. 1. 2020 konečně dočkali a mohli se dozvědět: „Jak rozvrhnout vlastní zahradu pro nejlepší využitelnost a estetický požitek?“

Tohoto jen zdánlivě jednoduchého tématu se s mimořádnou profesionalitou, zodpovědností a pokorou chopil  zástupce ředitele naší školy pro odborný výcvik zahradnických oborů pan Ing. Eduard Chvosta. Účastníky si naprosto získal odbornou konzultací individuálních specifických potřeb jednotlivých zahrad. Hned na místě projevili účastníci zájem o další pokračování kurzů  „pro pokročilé“, tedy pro ty, kteří již prošli základním kurzem.

Během teoretické části jsme se seznámili se zásadami, principy a argumenty správného založení zahrady. V praktické části si každý z nás pod vedením lektora vyzkoušel navrhnout a obhájit koncept vlastní zahrady. Poté jsme se prošli školní zahradou a podívali, jak dobře vypadá správně založená zahrada po 100 letech.

Toto byl již 4. workshop v řadě v rámci ročního kurzu „Údržba zahrady“.

Už nyní se těšíme na pokračování, tentokrát to bude na téma „Ochranné prostředky proti chorobám a škůdcům okrasných rostlin“

Více informací: https://www.skolajarov.cz/kurz-udrzba-zahrady/; czv@skolajarov.cz; tel. 777 802 791

KURZ „ÚDRŽBA ZAHRADY“
© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00