ÚSPĚCH NA SOUTĚŽI ZELENÁ STŘECHA ROKU 2022

Žáci třetích a čtvrtých ročníků maturitních zahradnických oborů naší školy pod vedením jejich pedagogů zrealizovali výjimečnou zahradnickou kompozici na střeše ředitelství firmy Exbio.

Prostor – atrium se nachází v posledním patře budovy, je zastřešen a obehnán skleněnými deskami tak, aby vznikl uzavřený blok s řiditelným mikroklimatem. V souladu s investorem se zrodil koncept vytvoření pouštního biotopu věrně napodobujícího oblasti Mexika a Madagaskaru. Za pomoci sukulentních rostlin včetně kaktusů ze školní botanické zahrady, několika tun štěrku a kamene, vypreparovaných dřev a plastik imitujících přírodní skály vznikl dokonalý obraz exotické přírody.

Jelikož se dílo nachází na střešní konstrukci, a byla použita technologie pro zelené střechy, přihlásili jsme realizaci do celorepublikové soutěže Zelená střecha roku. Soutěž každý rok vyhlašuje Svaz zakládání a údržby zeleně sdružující profesionální firmy a organizace ČR. Na konferenci za účasti zahraničních lektorů a bezmála 200 posluchačů naše škola převzala diplom a čestné uznání. Ocenění za školu převzala realizátorka díla – učitelka odborné praxe Zuzana Atanasová a autor projektu ing. Eduard Chvosta, zástupce ředitele pro praxi zahradnických oborů.

Jsme pyšní, že práce naší školy došla uznání na největší profesionální soutěži v ČR. Ukazuje tak odborné i laické veřejnosti výukové kvality SOŠ Jarov a „Velké možnosti naší velké školy“.