Dvě zlata z juniorského MS ve veslování – 12. 8. 2018

Párová čtyřka juniorů
Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Radim Hladík a Marek Řehořek (SOŠ Jarov – 3 MSB)

Marek Řehořek , strok párové čtyřky:
„Konkurence obrovská! Nechci říkat, že jsme si mysleli, že vyhrajeme, ale doufal jsem! Chtěli jsme moc a dovezli jsme to tam! Za mě určitě nejtěžší závod celého mistrovství. Nedali nám to zadarmo. Výjimečně nás nepotkaly technické problémy. Všichni v juniorech končíme a jdeme do „23“. Uvidíme, co bude dál, možná se ještě na lodi sejdeme, možná půjdeme každý svou cestou. Je to zatím ve hvězdách. Teoreticky bychom mohli jet mistrovství Evropy do 23 let. Rád bych si ještě zazávodil. Párovka se mi moc líbí, protože ji strokuju a můžu všechny dirigovat,“ smál se nový mistr světa, který párovku strokoval již loni na ME (4. místo) i MS (8 m.) a také na letošním vítězném mistrovství Evropy.

Osma juniorek
Valentýna Kolářová, Marie Štefková , Barbora Mátlová, Emma Benýšková, Kateřina Pivková, Zuzana Štěpánková, Nikola Kropáčková (SOŠ Jarov – 3 MSA), Barbora Kárová a kormidelnice Lucie Nováková.

Děvčata jsou držitelkami nejlepšího světového času, kterým se navždy zapsala do historických tabulek.