VÝROBKY Z VÁNOČNÍHO STROMU

V úterý předali primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a další zástupci metropole domovům důchodců výrobky ze dřeva vánočního stromu, které tak jako vloni vyrobili žáci naší školy. Z 22 metrů vysokého smrku vznikly dvě knihobudky a hmyzí hotel, ty budou sloužit konkrétně Domovu seniorů Háje a Domovu seniorů na Chodově.

Domovy důchodců v hlavním městě se mohou těšit z nových výrobků ze dřeva vánočního stromu. Přibližně 22 metrů vysoký smrk zdobil Staroměstské náměstí na přelomu let 2021/2022, následně specializovaná firma strom ořezala od větví a pomocí jeřábu položila a rozřezala na čtyřmetrové kusy. Z nich byly nařezány 50milimetrové fošny, které pak byly průmyslově vysušeny. Po skončení všech těchto procesů již na dřevo čekali žáci oboru truhlář Střední odborné školy na Jarově, aby z materiálu vyrobili dvě knihobudky a jeden hmyzí hotel.

První knihobudka a hmyzí hotel putovaly do Domovu seniorů Háje. Druhá knihobudka zamířila do Domova seniorů na Chodově. Samotná výroba všech výrobků zabrala žákům přibližně 2 měsíce a podíleli se na ní jak truhláři, tak i klempíři, sklenáři nebo lakýrníci.