VÝSTAVA ORCHIDEJÍ 2020 FATA MORGANA

Rok se s rokem sešel a naši školu opět oslovila přední česká floristka Klára Franc Vavříková, abychom společně s ní, stejně jako vloni, realizovali výstavu orchidejí v tropickém skleníku Fata Morgana, jenž je součástí Botanické zahrady v Pražské Troji.

Tématem letošního ročníku jsou miniatury a giganti Ekvádoru. Na část našich žáků z třídy 3CZ, vedených UOV Marií Weigrichovou, čekalo mnoho zajímavé práce. Počínaje přípravou rostlinného materiálu rodu Cattleya, Cymbidium, Dendrobium, Vanda či Oncidium, až po netradiční aranžérské techniky jako je proplétání vlny na konstrukce totemů, aranžování korálků a látek. Tyto materiály jsou  typické pro ekvádorské indiány, na jejichž území tyto nádherné orchideje rostou.

Záměrem hlavní floristky bylo vytvořit iluzi ekvádorského pralesa, výbuchu tamější sopky, indiánského tržiště či ztvárnit letícího kolibříka v nadživotní velikosti.  Všichni zúčastnění žáci (A. Hantlová, O. Pupena, T. Jirsová, N. E. Vodenková, Z. Kudrnová, M. Diallo, E. Petráková, P. Hodná, M. Štěpnička, D. Marek, A. Řeřicha a M. Latowski) se opravdu snažili co nejlépe pracovat na jim přidělených aranžmá. Tímto bychom vás všechny rádi pozvali na tuto unikátní výstavu do Faty Morgany, kde až do 22. 3. 2020 můžete ohodnotit jejich snažení.

VÝSTAVA ORCHIDEJÍ 2020

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00