ZAHRADNÍCI V TOULCOVĚ DVOŘE

Koncem září 2021 se vypravily třídy 2CZ a 1CZ na dlouho plánovaný a několikrát odkládaný work shop v Toulcově dvoře.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny a každá měla svůj program. První skupina se seznámila s přípravou chleba tak, jak ho dělali naši předci a také si výrobu vyzkoušela. Bylo to vymlácení obilí, několikeré semletí zrn, prosívání mouky, příprava kvásku, zdobení a samotné pečení. A jak nám naše výtvory chutnaly. Někteří z nás poprvé viděli cep nebo vál na těsto.

Druhá skupina se zabývala životem ve vodním toku. V první části programu jsme si vysvětlili rozdíly mezi horním, středním a dolním tokem řeky a přiřazovali jsme živočichy. Následně jsme si na modelu krajiny názorně ukázali, jak fungují povodně. V druhé části jsme se vydali k potoku Botiči a lovili vodní bezobratlé živočichy, například pijavice nebo ploštěnky.

Program byl zajímavý a oběma skupinám se líbil.

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00