ZÁJEZD DO OSVĚTIMI A KRAKOVA

Dne 17. a 18. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili zájezdu do Osvětimi a Krakova. Prohlídka nacistického koncentračního tábora  Auschwitz – Birkenau ze 2. světové války v nás zanechala silný zážitek. Do areálu koncentračního tábora Auschwitz se vstupuje slavnou bránou s nápisem Práce osvobozuje. Viděli jsme sbírky lidských vlasů, oblečení nebo zavazadel. Součástí prohlídky je i druhá část hrůzného komplexu  vyhlazovací tábor Birkenau. Obě tato muzea jsou zapsána na seznamu UNESCO. Zemřelo zde nejméně 1,2 milionů lidí 28 národností.

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do Krakova, kde jsme strávili i následující den. V Krakově, nejnavštěvovanějším městě Polska, jsme na trzích nasáli vánoční atmosféru. Je zde historické centrum plné památek, sídlo polských králů s hradem Wawel a katedrálou.

Během dvou dnů jsme tedy prošli jak smutnou část  Polska, tak i tu krásnou a historickou.

ZÁJEZD DO OSVĚTIMI A KRAKOVA

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00