ZAJÍMAVÁ ZAKÁZKA ZAHRADNICKÉHO OBORU

Několikrát v průběhu měsíce února 2020 dostala třída 2CMP obor Zahradník jedinečnou příležitost účastnit se realizace osázení nádob interiérovými květinami za použití moderního způsobu „hydroponie“. V současnosti se jedná již o běžnou techniku sázení, ale v rámci praxe na naší škole žáci zatím moc podobných příležitostí dostat se k tomuto způsobu neměli.

Realizace probíhala v nově zrekonstruované vstupní hale Střední školy automobilní a informatiky v pražské Hostivaři. Osazovaly se okenní truhlíky a velké nádoby na zem. Po pečlivém posouzení prostoru byl zvolen právě způsob pěstování rostlin v hydroponii a to z důvodu jednoduché údržby a dlouhodobou udržitelnost bez nutnosti přesazování. Žáci se díky této realizaci naučili převézt standartní kulturu v zemi na hydroponické pěstování ve speciálních substrátech a správně pochopit její principy a technologii. Použity byly pokojové květiny, které jsou pro tuto technologii vhodné.

ZAJÍMAVÁ ZAKÁZKA ZAHRADNICKÉHO OBORU

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00