ZAPOJENÍ ODBORNÍKA Z PRAXE DO VÝUKY

Šablony II

V rámci programu Šablony II jsme i letos měli možnost využít přednášku odborníka z praxe – pana Lukáše Hodáně, který má v Praze dvě květinové prodejny a je pravidelným členem zkušebních komisí závěrečných zkoušek oboru Zahradník.

Výuka proběhla 15. května 2023 v učebně floristiky.

V první části pan Hodáň seznámil žáky s typy provozoven – květinářských prodejen. Vysvětlil výhody či nevýhody jednotlivých typů – květinový stánek, „kamenné“ květinářství, prodejní automat na uvázané kytice či e-shop s květinami i floristickými výrobky.

Ve druhé části si studenti zkusili vytvořit dle požadavku zákazníka jednodruhovou kytici, dekorativní úpravu hrnkové rostliny a bonus – vytvoření dekorace ze sušených a umělých rostlin na podložku ve tvaru klobouku.

Při zhotovení kytice si museli vzpomenout na teoretické znalosti skládání  stonků do spirály. To co vypadá jednoduše a lehce, dá však práci a žáci několikrát začínali od začátku, než se jim povedla.

Přízdoba hrnkové rostliny také vypadá jednoduše, ale i zde platí určitá pravidla.

Děkujeme panu Hodáňovi za přednášku i poskytnutý rostlinný a dekorační materiál.