ZELENÁ BURZA 2020

Zelená burza je kontraktační výstavou – veletrhem školkařských podniků ČR, pořádanou každoročně Svazem školkařů v Brně. Své výpěstky stromů, keřů a trvalek v sortimentu okrasných i ovocných rostlin zde prezentuje okolo 40 podniků. Jedná se o největší akci tohoto druhu v republice. Díky této obsazenosti ho navštíví mnoho zástupců zahradních center, realizačních firem, projektantů a dalších.

Letos poprvé se akce zúčastnila i naše škola a to jako jediná z celé republiky. Cílem účasti nebyla pouze prezentace školy jako vzdělávací odborné instituce, ale i jako školního výrobního podniku. Představili jsme zboží vznikající při výuce školkařské a květinářské výroby. Školní podnik se rozkládá na výměře přes 10 ha a nabízí úplný sortiment rostlin.

Náš stánek vzbudil zaslouženou pozornost u kolegů školkařů. Nejčastější reakce přicházela v podobě překvapení nad schopností školy vyrábět reálnou školkařskou produkci. Nejčastějšími dotazy byla poptávka po  našich absolventech. Opět se potvrdila skutečnost vysoké poptávky trhu práce po zahradnických profesích. V neposlední řadě nás těšil zájem o naše zboží a potencionální objednávky.

Školu profesionálně a vstřícně reprezentovali žáci třetího ročníku Michal Štěpnička a Alena Hantlová.

ZELENÁ BURZA 2020

© 2019 - Škola Jarov • Učňovská 100/1 Praha 9 190 00